ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

İşbu üyelik Sözleşmesi www.qusheli.com adlı internet sitesi'ne üye olan ve/veya giriş yapan Kullanıcı arasında, Kullanıcı'nın www.qusheli.com internet sitesi'ni kullanmasına ve bu internet sitesinden ürün/hizmet satın almasına yönelik olarak, www.qusheli.com internet sitesi'nin Kullanıcı tarafından onaylanması anında yürürlüğe girecektir.

www.qusheli.com internet sitesinde yer alan ’sözleşmeyi okudum ve onaylıyorum’’ seçeneğinin işaretlenmesi ile işbu sözleşmenin tamamını okumuş, içeriğini tam olarak anlamış, tüm maddelerini kayıtsız şartsız kabul ettiğinizi ve onayladığınızı peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Kullanıcı, www.qusheli.com adlı web sitesine giriş yaparak ve/veya üye olarak Üyelik ve kullanım Sözleşmesi'nin, içeriğini bütünü ile okuduğunu anladığını ve tüm hükümlerini onayladığını kabul ve beyan eder.


1.Sözleşmenin Konusu

İşbu üyelik sözleşmesinin konusu, kullanıcı/üyenin, www.qusheli.com adlı internet sitesinde satılan mal ve sunulan hizmetlerin ve bu hizmetlerden faydalanma koşullarının ve bu faydalanmaya ilişkin tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.2.Tanımlar

2.1. İnternet sitesinin yasal sahibi Qusheli Ayakkabı A.Ş olup internet sitesine ilişkin her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Qusheli Ayakkabı A.Ş'ndedir.


2.2.
www.qusheli.com belirlenen çeşitli hizmet ve içeriklerin sunulduğu e-ticaret sitesidir.


2.3. Kullanıcı ve Üye: 
Kullanıcı www.qusheli.com isimli internet sitesini alışveriş yaparak ya da yapmaksızın ziyaret eden gerçek ya da tüzel kişidir. Üye; www.qusheli.com'dan  ürün, mal ve hizmet alımı yapmak üzere seçmiş olduğu üyelik formunu eksiksiz doldurarak Qusheli Ayakkabı A.Ş tarafından üyelikleri onaylanarak www.qusheli.com internet sitesine üyeliği kabul edilen her gerçek ya da tüzel kişidir. Gerçek kişilerin üye olabilmeleri için 18 yaşını doldurmuş olmaları ve ayrıca tasarruf yetkilerinin kısıtlanmamış olmaları gerekmektedir. Tüzel kişiler ise yasal yetkilileri aracılığıyla www.qusheli.com internet adresinde yer alan üyelik formunu eksiksiz doldurarak üye olabilir ve yasal yetkililer kurumları adına işlem yapabilirler. "Üye adı" üyeye özel olup, başkası tarafından kullanılamaz, aksi takdirde sorumluluk üyeye aittir. Üyelerin eksik ya da yanlış bilgi girerek üye olmaları halinde üyelikleri iptal edilebilecek olup, bu nedenle uğranılan zararlardan dolayı üyenin sorumluluğuna gidilecektir.


2.4. Onaylama: 
Kullanıcı tarafından verilen bilgiler doğrultusunda SMS ya da kullanıcıya ait mail adresine onay için gönderilecek mesajın internet sitesinde yer alan onay bölümüne girilmesi ve üyeliğin tamamlanması işlemdir.


2.5. Kişisel Veri:
 Üyenin kimliği, adresi, elektronik posta adresi, IP adresi , telefon numarası , www.qusheli.com internet sitesinin hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, browser tipi, ziyaret tarihi, saati gibi bilgilerdir.


2.6. İçerik :
 www.qusheli.com internet sitesinden yayınlanan, erişimi mümkün olan her türlü bilgi, belge, dosya, resim, program, rakam, fiyat ve bunlarla sınırlı olmamak üzere görsel, yazılı ve işitsel imgelerdir.3.Kullanım Koşulları

3.1. www.qusheli.com internet sitesinde sunulan hizmetler, İOSB Aykosan Sanayi Sitesi 2. Kısım 11 A Blok No:1 / 1 Başakşehir / İstanbul adresinde faaliyet gösteren İkitelli Vergi Dairesine kayıtlı  6320933441 Vergi Nolu Qusheli tarafından sağlanmaktadır. www.qusheli.com internet sitesinin yasal sahibi Qusheli Ayakkabı A.Ş olup internet sitesine ilişkin her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Qusheli Ayakkabı A.Ş’dedir.


3.2. 
Kullanıcılar ve Üyeler www.qusheli.com internet sitesini kullanım konusunda bilgilendirme amacı taşıyan aşağıda yazılı koşulları okuduğunu ve bu koşullara uyacağını peşinen kabul etmiş sayılmaktadır.


3.3. 
İşbu üyelik sözleşmesi Qusheli Ayakkabı A.Ş. tarafından gerekli görülmesi halinde dilediği zaman ve dilediği koşullarda değiştirebilir ancak bu değişiklikler www.qusheli.com internet sitesinde yayınlanarak Kullanıcılar ve Üyeler’in bilgisine sunulacak ve aynı tarihten itibaren geçerli olacaktır.


3.4.
www.qusheli.com internet sitesinin hizmetlerinden yararlanan ve erişim sağlayan her gerçek ya da  tüzel kişi Qusheli Ayakkabı A.Ş. tarafından işbu kullanım koşulları hükümlerinde yapılan her değişikliği, önceden kabul etmiş sayılmaktadır.


3.5. 
Qusheli Ayakkabı A.Ş. www.qusheli.com internet sitesi içeriğinde yer alan veya alacak olan bilgileri ve içeriği dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.4.Tarafların Hak ve Yükümlülükleri

4.1. www.qusheli.com internet sitesinde yer alan bilgilerin güncelliği Qusheli Ayakkabı A.Ş. tarafından kontrol edilmektedir. Buna rağmen, internet sitesinde yer alan bilgiler ile ürün ya da hizmetin fiili durumu arasında fark olması halinde, fiili durum esas alınacaktır. Böyle bir durumda Qusheli Ayakkabı A.Ş.’nin sorumluluğu bulunmamaktadır.


4.2. 
Kullanıcı ve Üye, www.qusheli.com internet sitesinden, herhangi bir dosya belge indirilmesi anında bu belgenin virüslerden arındırılmamış olabileceğini ve bu konuda Qusheli Ayakkabı A.Ş. ‘nin garanti vermediğini, koruma amaçlı önlemlerin üye tarafından alınması gerektiğini kabul etmiştir.  


4.3. 
Kullanıcı ve Üyenin internet sitesini hukuka aykırı şekilde kullanmaları halinde sorumlulukları kendilerine ait olup, Qusheli Ayakkabı A.Ş ‘nin böyle bir durumda herhangi bir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır. Kullanıcı ve Üyenin yorum, eleştiri, görüş ve düşüncesi kendisine ait olup, üçüncü şahısların bu nedenle uğrayabileceği zararlardan SQusheli Ayakkabı A.Ş ’nin sorumluluğu bulunmamaktadır.


4.4. 
Kullanıcı ve Üye bilgilerinin yetkisiz kişilerce okunması ya da paylaşılması halinde Qusheli Ayakkabı A.Ş.’nin herhangi bir sorumluluğu bulunmadığı Kullanıcı ve Üye tarafından kabul edilmektedir.


4.5. 
Kullanıcı ve Üye, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı veya bunları kullanmamayı kabul etmiştir. İnternet sitesinin ve sitede yer alan ürün ve hizmetlerin telif hakkının Qusheli Ayakkabı A.Ş ’de olduğu üye tarafından bilinmekte olup, telif hakkına aykırı davranışlar nedeniyle doğacak hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen üyeye aittir.

4.6.  Üye, www.qusheli.com internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, Qusheli Ayakkabı A.Ş’nin bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder. Üyenin üyeliğinin, paylaşımlarının, bilgilerinin silinmesi hakkı tek taraflı olarak Qusheli Ayakkabı A.Ş ’ye aittir. Böyle bir durumda Qusheli Ayakkabı A.Ş ’nin hukuki ya da cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.


4.7. 
Qusheli Ayakkabı A.Ş tarafından www.qusheli.com internet sitesinin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir.


4.8. 
Qusheli Ayakkabı A.Ş kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak, ürünlerini ve hizmetlerini iyileştirmek, sitenin kullanımını kolaylaştırmak için kullanıcılarının özel tercihlerine ve ilgi alanlarına yönelik çalışmalarda üyelerin kişisel bilgilerini kullanabilir. Qusheli Ayakkabı A.Ş, üyenin  www.qusheli.com internet sitesi üzerinde yaptığı hareketlerin kaydını bulundurma hakkını saklı tutar.


4.9. 
Kullanıcı ve Üye, yürürlükte bulunan uygulamalar kapsamında Qusheli Ayakkabı A.Ş tarafından kendisine ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, avantajlar, anketler ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları sunulmasına izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmediği sürece Qusheli Ayakkabı A.Ş ’nin kendisi ile internet, mail, telefon, SMS vb. iletişim kanalları kullanarak irtibata geçmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye yukarıda bahsi geçen bilgilerin toplanması, paylaşılması, kullanılması, arşivlenmesi ve kendisine erişilmesi nedeniyle doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl herhangi bir zarara uğradığı konusunda talepte bulunmayacağını ve Qusheli Ayakkabı A.Ş ’yi sorumlu tutmayacağını beyan ve kabul eder. Üye veri paylaşım tercihlerini değiştirmek istediğini belirten talebini Qusheli Ayakkabı A.Ş’nin numaralı müşteri çağrı merkezine iletebilir. Ayrıca üye mail ve/veya SMS almaktan vazgeçmek istemesi durumunda üyelik bölümündeki “Bilgilerim” menüsündeki “Tercihlerim” kısmından mail ve/veya SMS gönderim iptal işlemini gerçekleştirebilecektir.


4.10.
Kişisel veriler ancak kanuna uygun olarak yasal mercilerin talepleri doğrultusunda ya da Qusheli Ayakkabı A.Ş ’nin hak ve menfaatlerinin sağlanması açısından zorunlu olan durumlarda açıklanabilir.


4.11.
Taraflar, Qusheli Ayakkabı A.Ş ’ye ait bilgisayar, ticari defter ve kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HUMK madde 287'ye uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.


4.12.
Kullanıcı ve Üye iş bu üyelik sözleşmesi uyarınca, üyelik bilgileri girişi sırasında vermiş oldukları telefon numaralarına ve mail adresine bilgilendirme amaçlı SMS ve mail gönderilmesine muvafakat ettiklerini kabul etmişlerdir.

 

4.13.Alınan tüm önlemlere rağmen site içeriğine kötü niyetli kişilerce erişim sağlanarak, tarafların zararına işlem yapılması, hukuki ya da cezai neticeyi gerektirecek durumların meydana gelmesi halinde Qusheli Ayakkabı A.Ş ’nin kullanıcı ya da Üyeye karşı herhangi bir hukuki ya da cezai sorumluluğu bulunmadığını taraflar kayıtsız şartsız kabul etmişlerdir.
 

5.Hizmet Kapsamı

5.1.Qusheli Ayakkabı A.Ş ’nin www.qusheli.com internet sitesi üzerinden sunacağı hizmetler genel itibariyle TTK ve Tüketici Hukuku mevzuatlarında tanımlanan elektronik ticaretten ibarettir. www.qusheli.com üzerinden yapılacak her türlü işlemle ilgili olarak, TTK, Tüketici Kanunu, Mesafeli Sözleşmelerin Uygulanmasına Dair Yönetmelik ve Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik hükümleri uygulanacaktır. Üyeler ve Kullanıcılar bu hususu kabul ettiklerini kabul ve beyan ederler.


5.2.
Qusheli Ayakkabı A.Ş’nin www.qusheli.com internet sitesi üzerinden vereceği hizmetler sınırlı sayıda olmamakla birlikte, bu hizmetlerin en önemlisi www.qusheli.com internet adresinde satışa sunulan ürünlerin; Üye tarafından bedeli ödendikten sonra, tedarikçinin stok durumunun müsait olması hali ve yasal süreler de dikkate alınarak; mümkün olan en kısa sürede malın Qusheli Ayakkabı A.Ş şirket adresinde veya bedeli müşteri tarafından karşılanmak üzere kargo ve/veya nakliye firması tarafından teslimat adresinde müşteriye ayıpsız olarak teslimidir.


5.3.
Qusheli Ayakkabı A.Ş  www.qusheli.com internet sitesi üzerinden teşhir edilen ürünlerin stokta bulunduğunu taahhüt etmiş sayılmamaktadır. Stokta bulunmayan ve makul sürede tedarik edilemeyecek olan ürünlerin siparişini iptal etme hakkı Qusheli Ayakkabı A.Ş ’ye ait olup, bu durumda üyenin ödediği ücret iade edilecektir. Qusheli Ayakkabı A.Ş ’nin ayrıca sorumluluğu söz konusu olmayacaktır.6. Sözleşmenin Feshi

İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya Qusheli Ayakkabı A.Ş tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. Qusheli Ayakkabı A.Ş  üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

 

7. Devir ve Temlik

Qusheli Ayakkabı A.Ş bu sözleşmeyi bildirimsiz olarak istediği zaman kısmen veya tamamen devredebilir. Ancak Kullanıcı ve Üye bu sözleşmeyi üçüncü şahıslara devir, temlik ve ciro edemez. Aksi halde, Qusheli Ayakkabı A.Ş nin bu nedenle uğramış olduğu zararları ödemeyi peşinen kabul etmiş sayılmaktadır.8. Mücbir Sebepler

Mücbir sebeplerin varlığı halinde Qusheli Ayakkabı A.Ş web sitesi kullanım koşullarını geç ifa edebileceği gibi ifa etmekten kaçınma hakkına da sahiptir. Böyle bir durumda temerrüt söz konusu olmayacağı için Qusheli Ayakkabı A.Ş ’nin herhangi bir sorumluluğu söz konusu olmayacaktır.9. İhtilafların Çözümü

İşbu sözleşmeden doğacak ihtilafların çözümünde İstanbul Mahkemeleri, İcra Daireleri ve Arabuluculuk Büroları yetkili yer olarak belirlenmiştir.10. Yürürlük

Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlülüğe girmiştir. SQusheli Ayakkabı A.Ş, dilediği zaman işbu sözleşme içeriğinde değişikliğe gidebilir, değişiklikler, tarihi belirtilerek www.qusheli.com üzerinden yayınlanır ve yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer. Yayınlanan değişikliklerle ilgili olarak Qusheli Ayakkabı A.Ş ’nin herhangi bir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır. İnternet sitesinin kullanıcı ya da üye tarafından güncellenmemesinden dolayı Qusheli Ayakkabı A.Ş ’nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.