Asya ve Avrupayı buluşturan; innovasyon ve geleneklerin şehri İstanbul’da üretimini sürdüren Qusheli 2014 yılında kurulmuştur

Değişen tüketici beklentileri ve değişen yaşam stillerine paralel tasarladığı ürün ve koleksiyonlarıyla müşterilerine kendilerini özgürce ifade etme fırsatı sunuyor.

Qusheli Ayakkabı günlük 600 çift ayakkabı üretim kapasitesine sahiptir.
Üretim bandını oluşturan makinelerinin tümü teknolojik gelişmelere paralel olarak tercih edilmiş, hızlı ve hata sıfır ekipmanlardan oluşmakta, tam bir üretim kampüsü haline getirdiği üretim alanını,Tecrübeli ve liyakat sahibi personelleri ile işletmeye devam eden Qusheli sahip olduğu bilgiyi bir sonraki kuşaklara da aktarmak için kendi iç dinamiklerini çalıştırmaya devam ediyor.

Tasarım ve ar-ge konularına özenle yaklaşan yönetici kadro, pazarın ihtiyacı olanı yapmak ve ürünü bir adım ileriye taşımak için vizyon yenileyici araştırmalara oldukça yakın takip etmektedir. Dizayn ve modellemede Uniq bir duruş sergileyen Qusheli, kaliteli ve özgün modelleri üretme konusunda yatırımlarına devam etmektedir.

Kullanmış olduğu, ham madde , yarı mamul ve aksesuarlarda insan sağlığını birinci prensip gören Qusheli, doğanın korunmasını, sürdürülebilir üretimin temel taşı olarak kabul etmektedir

Uluslararası pazarda Avrupa ve asya ülkeleri ile sıcak ticaret yapan Qusheli’nin ihracat yaptığı ülkelerin başında Rusya, Ukrayna, Fransa, Belçika,Hollanda, Almanya,Bulgaristan,RomanyaPolonya,Kazakistan,Suudi Arabistan gelmektedir.